czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SPOTKANIE AUTORSKIE W SZÓSTCE

W środę 9 maja uczniowie klas trzecich uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z autorem książek dla dzieci, panem Łukaszem Wierzbickim.

Pisarz z wielka pasją opowiedział uczniom o swoich zainteresowaniach i inspiracjach do pisania książek w oparciu o prawdziwe wydarzenia.  I tak trzecioklasiści dowiedzieli się, że w książce Afryka Kazika przedstawił on przygody Kazimierza Nowaka, który na rowerze przemierzył Afrykę, a w książce Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa opisał losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa. Autor zaprezentował też najnowszą powieść podróżniczą  Ocean to pikuś, poświęconą  pionierskiej transatlantyckiej wyprawie kajakowej Aleksandra Doby. Spotkanie było bardzo interesujące, wzbogacone pokazem multimedialnym, rekwizytami i  ciekawym sposobem prezentacji przez samego Łukasza Wierzbickiego.

LukaszWie1

LukaszWie2

LukaszWie3

Login Form