poniedziałek, października 18, 2021

BEZPIECZNY TYDZIEŃ W SP6

Bezpieczny Tydzień w Szkole Podstawowej nr 6 to program profilaktyczny pod patronatem Rady Programu Bezpieczne Miasto. Jedenastej edycji Bezpiecznego Tygodnia przewodzi hasło „Żeby zdrowe były dzieci, nie palimy w Śremie śmieci”, które nawiązuje do kampanii Urzędu Miejskiego „Śrem antySMOGOWO”.
W nadchodzącym tygodniu uczniowie szóstki spotkają się z pracownikiem Urzędu Miejskiego, panią Małgorzatą Borowską, która opowie dzieciom o negatywnym wpływie palonych śmieci na ludzkie zdrowie. W ramach zajęć profilaktycznych dzieci mają już za sobą spotkanie z panią weterynarz Justyną Janiak, podczas którego uczą się bezpiecznych zachowań w kontakcie z psem. Pyrek, ulubiony policjant wszystkich dzieciaków, spotkał się z uczniami klas pierwszych i omówił ogólne zasady bezpiecznych zachowań. Podczas zajęć „Sieciaki” , „Bezpieczeństwo w sieci” oraz  na wykładzie o cyberprzemocy, dzieci dowiedziały się, o zagrożeniach w Internecie. Nie zabrakło zajęć z tematyki pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, profilaktyki zachowań ryzykownych, działań  antynarkotykowych czy tolerancji. Bezpieczny Tydzień to również okazja dla uczniów by wziąć udział w turniejach wiedzy, w konkursach plastycznych, literackich oraz filmowych. Finał Bezpiecznego Tygodnia odbędzie się 18 maja w Szkole Podstawowej nr 6, podczas którego nauczyciele podsumują tegoroczną edycję, a zaproszeni goście wręczą zwycięzcom konkursów nagrody.
Zespół realizujący program Bezpieczny Tydzień  to: koordynator programu Joanna Kowalska oraz Joanna Kardasz, Hanna Worsztynowicz, Danuta Dziuba, Elżbieta Formaniak, Ilona Ratajczak, Anna Gawronak, Joanna Duszczak, Barbara Majchrzak, Andżelika Ławniczak, Julita Walkiweicz, Dawid Grześkowiak, Kinga Osinkowska.