poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

BEZPIECZNY TYDZIEŃ W SP6

Bezpieczny Tydzień w Szkole Podstawowej nr 6 to program profilaktyczny pod patronatem Rady Programu Bezpieczne Miasto. Jedenastej edycji Bezpiecznego Tygodnia przewodzi hasło „Żeby zdrowe były dzieci, nie palimy w Śremie śmieci”, które nawiązuje do kampanii Urzędu Miejskiego „Śrem antySMOGOWO”.
W nadchodzącym tygodniu uczniowie szóstki spotkają się z pracownikiem Urzędu Miejskiego, panią Małgorzatą Borowską, która opowie dzieciom o negatywnym wpływie palonych śmieci na ludzkie zdrowie. W ramach zajęć profilaktycznych dzieci mają już za sobą spotkanie z panią weterynarz Justyną Janiak, podczas którego uczą się bezpiecznych zachowań w kontakcie z psem. Pyrek, ulubiony policjant wszystkich dzieciaków, spotkał się z uczniami klas pierwszych i omówił ogólne zasady bezpiecznych zachowań. Podczas zajęć „Sieciaki” , „Bezpieczeństwo w sieci” oraz  na wykładzie o cyberprzemocy, dzieci dowiedziały się, o zagrożeniach w Internecie. Nie zabrakło zajęć z tematyki pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, profilaktyki zachowań ryzykownych, działań  antynarkotykowych czy tolerancji. Bezpieczny Tydzień to również okazja dla uczniów by wziąć udział w turniejach wiedzy, w konkursach plastycznych, literackich oraz filmowych. Finał Bezpiecznego Tygodnia odbędzie się 18 maja w Szkole Podstawowej nr 6, podczas którego nauczyciele podsumują tegoroczną edycję, a zaproszeni goście wręczą zwycięzcom konkursów nagrody.
Zespół realizujący program Bezpieczny Tydzień  to: koordynator programu Joanna Kowalska oraz Joanna Kardasz, Hanna Worsztynowicz, Danuta Dziuba, Elżbieta Formaniak, Ilona Ratajczak, Anna Gawronak, Joanna Duszczak, Barbara Majchrzak, Andżelika Ławniczak, Julita Walkiweicz, Dawid Grześkowiak, Kinga Osinkowska.

alt

 

Login Form