czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

POWIATOWY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

Dnia 16.04.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie, odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy Biblijnej na poziomie szkół podstawowych. Zgodnie z regulaminem, konkurs przeznaczony był dla dzieci  z klas III – VII.

Po dwóch wcześniejszych etapach – szkolnym i gminnym, wzięło w nim udział 44 uczniów z 3 gmin: gminy Brodnica, Książ Wlkp. i Śrem. Byli to przedstawiciele następujących szkół:  Szkoły Podstawowej w Książu Wlkp., w Chwałkowie Kościelnym, w Mchach,  Szkoły Podstawowej w Brodnicy, Iłówcu, Manieczkach i Krzyżanowie, a także Szkoły Podstawowej w Nochowie, Zespołu Szkół Katolickich  im. św. Jana Pawła II oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej  nr 6 w Śremie. W sumie 11 placówek.

alt

2

Konkurs rozpoczął się przywitaniem uczniów i ich opiekunów (katechetów) przez Panią Dyrektor  Wiolettę Banachowicz, która życzyła uczestnikom pięknej rywalizacji. Wyraziła też radość, że właśnie w progach SP 6 może odbywać się finał konkursu. Po napisaniu testów, uczestnicy otrzymali poczęstunek w postaci pysznych owocowych drożdżówek i  zimnych napojów, a następnie zostali zaproszeni  na projekcję filmu. W tym czasie komisja sprawdzała napisane przez uczniów prace. Po intensywnych zmaganiach na każdym poziomie wiekowym, zostali wyłonieni finaliści. Była radość jednych i trochę smutku innych, ale wszyscy zgodnie podkreślali,  że każdy, kto podjął wysiłek wzięcia udziału w tym wydarzeniu już jest zwycięzcą. Otrzymali więc dyplomy oraz piękne i wartościowe nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy drobne upominki, które wręczali (tym razem) Pani Dyrektor Alina Kozłowska oraz zaproszony na finał Konkursu Biblijnego gość: Ks. Kanonik Mariusz Matecki – referent katechetyczny katechetów dekanatu śremskiego. Oboje złożyli uczniom serdeczne gratulacje, wyrazili podziw i radość z liczby uczestników oraz zachęcili do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Biblijnej w przyszłym roku szkolnym.

3

4

Na zakończenie warto podkreślić, że jednym  z głównych celów konkursu była zachęta i wdrożenie dzieci do systematycznego czytania Pisma Świętego. Trzeba jednak zauważyć, że wiedza jaką poprzez czytanie Biblii zdobyli uczniowie i poziom,  jaki zaprezentowali w swoich pracach był niezwykły. Wszystkim zatem UCZESTNIKOM GRATULUJEMY podjęcia wysiłku i pracy jaką włożyli  w przygotowanie do konkursu i już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnej jego edycji za rok.

Login Form