czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Po raz kolejny w tym roku szkolnym, uczniowie SP nr 6 uczestniczyli w spotkaniu autorskim w Bibliotece Publicznej. Tym razem dzieci z klas: III d, III g, IV c i IV e poznały twórczość  Wojciecha Widłaka, który gościł w naszym mieście 24 kwietnia. Pisarz w ciekawy i humorystyczny sposób opowiedział o swoich książkach i ich bohaterach, o tym, jak zostać pisarzem, podpowiedział także, jak bawić się wyobraźnią. Uczniowie wysłuchali wzruszającego fragmentu powieści pt. „Dwa serca anioła”, której bohaterem był chory chłopiec.  Wspólnie z pisarzem zastanawialiśmy się, czy warto czytać książki, jakie korzyści płyną z obcowania z literaturą piękną oraz czy warto podjąć wysiłek i w chwilach wolnych sięgać  po ciekawe opowiadania, powieści, baśnie… W naszej szkolnej bibliotece znajdziemy wiele książek Wojciecha Widłaka, do których wypożyczenia serdecznie zapraszamy!

Login Form