poniedziałek, października 18, 2021

PROJEKT EDUKACYJNY

W ramach realizowanego przez p. Joannę Duszczak projektu edukacyjnego
pt. English ??? – Yes, I can! Uczniowie klas V mieli szansę wziąć udział w konkursie pt. „The best role-play conversation”.

Zadaniem uczniów było nagranie krótkiego filmiku na telefonie komórkowym przedstawiającego wylosowaną przez nich scenkę. Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło 10.04.2018 r. Każdy uczeń został nagrodzony dyplomem uczestnictwa, a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek oraz innych gadżetów edukacyjnych. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem oraz profesjonalne podejście do zadania zostały przyznane również dwa wyróżnienia.

Uczniowie brali udział w nagraniu następujących scenek:
At the fast food restaurant – Julia Ajnbacher i Maja Wiśniewska 5b
Introducing Oneself –Julianna Bartz i Oliwia George 5e
Asking the way – Zuzanna Czajka I Agata Parzysz 5a
At the train station – Aleks Jechura i Kacper Sturmer 5c
At the dentist – Viktoria Żurek i Marta Skrzyp 5e
Renting a flat – Kacper Ciesielski I Bartosz Paskowy 5c
At the box office – Mateusz Szydłowki i Patryk Michalak 5c
At beauty salon – Franciszek Skrzypek i Xawery Wesołowski 5c, Franciszek Skrzypek i Emil Bartkowiak 5c
At the doctor’s – Franciszek Skrzypek i Emil Bartkowiak 5c
At Macdonald’s restaurants – Gabriela Chycka i Maria Piorunowska 5e

NAGRODZENI
W kategorii profesjonalizm i wykonanie I miejsce Mateusz Szydłowski i Patryk Michalak 5c
W kategorii pomysł i wykonanie I miejsce Emil Bartkowiak i Franciszek Skrzypek 5c
W kategorii autentyczność i wykonanie I miejsce Julianna Bartz i Oliwia George 5e
Wyróżnienia Otrzymali: Aleks Jechura i Kacper Sturmer 5c oraz Julia Ajnbacher i Maja Wiśniewska 5b

Dla wszystkich uczestników konkursu ogromne podziękowania i serdeczne gratulacje!

Adnotacja pomysłodawcy
W ramach  realizowanych przeze mnie projektów pod uwagę biorę przede wszystkim zaangażowanie uczniów oraz ich pomysłowość. Wykonując projekt uczeń zdobywa nową wiedzę i umiejętności a prezentując go kolegom uczestniczy w procesie uczenia innych. Prowadzone przeze mnie projekty edukacyjne mają na celu zwiększać motywację do nauki języka angielskiego, pobudzać ich kreatywność oraz rozwijać  samodzielność. Metoda projektów, którą stosuję ma z kolei za zadanie dać uczniom możliwość ćwiczenia wielu umiejętności:
-    korzystania z różnych źródeł informacji (encyklopedie, czasopisma, Internet, literatura)
-    selekcjonowania informacji poprzez podział na bardziej i mniej ważne czy pomysłowe
-    podejmowania decyzji
-    dyskutowania
-    poszukiwania kompromisu
-    dzielenia się w grupie rolami i zadaniami
-    prezentowania wyników

Joanna Duszczak