czwartek, października 28, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SPOTKANIE Z NUMIZMATYKIEM

W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne bibliotekę szkolną odwiedził pan Krzysztof Szulczewski- numizmatyk antyczny i przewodnik po Rzymie. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klasy VI b i VI d w ramach lekcji religii.
Pasja naszego gościa była inspiracją do dyskusji na temat życia Jezusa oraz czasów, w których nauczał. Dzieci mogły obejrzeć monety Poncjusza Piłata, oryginalne rzymskie gwoździe oraz denary z I wieku naszej ery. Większość zbiorów pana Krzysztofa liczyła sobie blisko 2000 lat. Uzupełnieniem wspólnej dyskusji była prezentacja multimedialna, dzięki której uczniowie mogli szczegółowo poznać historię monet i czasów Chrystusa. Zainteresowane dzieci pytały o pochodzenie kolekcji, jej wartość  i sposób, w jaki można stać się posiadaczem takich zbiorów.  Każda lekcja trwała 45 minut i jak się okazało, to było zdecydowanie za krótko…

Login Form