czwartek, października 28, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ROWEREM BEZPIECZNIE

„Bezpiecznie to wiedzieć i znać”
Kolejna już- X edycja akcji pt. „Rowerem bezpiecznie” odbyła się 27 marca w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas trzecich wraz z wychowawcami.  


Celem inicjatywy jest uświadomienie małym rowerzystom jak bezpiecznie poruszać się jednośladem. Organizatorzy chcieli w ten sposób także zachęcić  dzieci do aktywnego wypoczynku połączonego z poznawaniem  atrakcji turystycznych. W ramach przedsięwzięcia dzieciom  zostały przekazane informacje o elementach obowiązkowego wyposażenia rowerów, przepisach dotyczących ruchu drogowego, o tym jak przygotować jednoślad do sezonu i zabezpieczyć przed kradzieżą, a także o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie klas trzecich w przyszły roku szkolnym będą zdawać egzamin na kartę rowerową, więc zdobyta wiedza z pewnością przyda się, zarówno na drodze, jak i podczas sprawdzianu.  
Tegoroczną akcję wspólnie przygotowali: Klub Relax SM w Śremie, Komenda Powiatowa Policji, Rada Programu Bezpieczne Miasto, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pozaniu, Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego, firma Green Bike oraz Śremska Grupa Nieustannych Optymistów Krówka Mała.

alt

alt

Login Form