niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

DZIEŃ SWIĘTEGO PATRYKA

15 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. Głównym celem obchodów dnia patrona Irlandii była promocja kultury, historii i tradycji „Zielonej Wyspy”. Wszystkie dzieci oraz nauczyciele zaangażowali się w zielone święto i przyszli ubrani na zielono lub zaznaczyli swój udział w obchodach zielonym akcentem.  Drzwi wejściowe do szkoły zostały ozdobione zielonymi symbolami Irlandii, a przy wejściu na każdego czekała zielona koniczynka do upięcia.
Uczniowie mieli okazję posłuchać irlandzkiej muzyki, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Leprikonem oraz obejrzeć prezentację multimedialną, podczas której poszerzyli wiedzę z dziedziny kultury, historii i tradycji „Szmaragdowej Wyspy”. Na podstawie zebranych informacji, chętni uczniowie mogli też sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krótki quiz wiedzy o Św. Patryku. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło 16.03 podczas dużej przerwy, a wylosowane przez Panią dyrektor Wioletę Banachowicz osoby otrzymały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplom.
I miejsce z klas 1-3 zdobyła Natasza Gano kl. 2a
I miejsce z klas 4-7 zdobył Stanisław Wojas kl. 4f
Podczas Drzwi Otwartych na przyszłych uczniów naszej szkoły czekały dalsze atrakcje związane z obchodzonym świętem. Uczniowie klas 4-7 przygotowali aż 60 zielonych potraw biorąc tym samym udział w konkursie pt. The  Best Green Dish . W konkursie wygrały klasy 4a (dania przygotowywały: Julia Grześkowiak, Zuzanna Wawrzyniak, Maja Wolniewicz, Hanna Kościelniak, Olga Pietrzak), 4c (dania przygotowywali: Wiktor Polewski, Wiktor Mikołajczak, Nikodem Rymaniak, Agata Gaj, Tomasz Stępa, Klaudia Hoch, Anastazja Hądzlik, Natalia Piotrowska, Hubert Przybylski) oraz 7b (dania przygotowywały: Liwia Majchrzak, Sylwia Sikora, Aleksandra Grześkowiak, Ewa Ciemniak, Maria Mikołajczak, Malwina Wieczorek). Przyszli uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w konkursie wiedzy o Dniu Św. Patryka i na zakończenie uroczystości zostały rozlosowane dla nich nagrody.

 

Login Form