poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 27.02.2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego pod patronatem Burmistrza Śremu. Opiekunami konkursu był Pani Ilona Ratajczak i Joanna Kowalska.


    Celem konkursu było: rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych, podniesienie poziomu umiejętności językowych, wzmocnienie motywacji uczniów zdolnych do doskonalenia sprawności językowych, rozwijanie umiejętności czytania i słuchana ze zrozumieniem w języku obcym, promowanie szlachetnego współzawodnictwa oraz integracja uczniów szkół powiatu Śremskiego interesujących się językiem angielskim.
    W konkursie udział wzięło pięć szkół. Test składał się z dwóch części - słuchania  i czytania ze zrozumieniem. Maksymalnie do zdobycia było 71 punktów. I miejsce zdobyła Olga Baran ze Szkoły Podstawowej Nr 6, II miejsce zdobył Jakub Włodarczak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i III miejsce Maja Leciej ze Szkoły Podstawowej w Nochowie.
    Nagrody rzeczowe zostały zakupione w ramach dofinansowania przyznanego przez Burmistrza Śremu. Został zapewniony również transport.

alt

alt

alt

Login Form