niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Każdego roku w styczniu uczniowie klas pierwszych zostają przyjęci do braci czytelniczej. Wszystkich pierwszoklasistów zaproszono  do szkolnej biblioteki, by tam zostali pasowani na czytelnika z rąk samej Królowej Książki.  Zanim jednak to się stało, dzieci poddano egzaminom. Musiały odpowiedzieć na pytania pani bibliotekarki i baśniowych postaci, które dotyczyły znajomości zasad korzystania z wypożyczalni, czytelni oraz treści bajek. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie Królowej Książce i obiecali, że będą ją szanować, dbać o nią i pozostaną jej wierni do końca życia. A zatem życzymy wszystkim uczniom wytrwania w tym postanowieniu, stałej przyjaźni z książką i rozwijania dzięki niej swoich pasji oraz zainteresowań.

Login Form