czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

TEATR W BIBLIOTECE

W grudniu uczniowie kilku klas pierwszych i trzecich wzięli udział w spotkaniu z panią Ewą Witasiak, która na co dzień pracuje w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Śremie. Zajęcia odbywały się w salach lekcyjnych i w szkolnej bibliotece.

 

Pani Ewa zaprosiła dzieci do obejrzenia teatru kamishibai. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny o nazwie butai (scena). Kamishibai można porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują obrazy. Kartonowe plansze z obrazkami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.
Tym razem uczniowie wysłuchali opowiadania pt. Gwiazdkowe prezenty. Następnie wzięli udział w zajęciach plastycznych polegających na wykonaniu ozdób choinkowych. Piękne gwiazdki, Mikołaje, łańcuchy ozdobiły nasze klasy oraz choinkę obok biblioteki szkolnej.
Dzieci podziękowały za spotkanie własnoręcznie wykonanymi laurkami. Było nam bardzo miło, bo wszyscy poczuliśmy atmosferę Świąt Bożego Narodzenia…

alt

alt

alt

Login Form