poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

22 GRUDNIA W SP6

W piątek 22 grudnia cała szkolna społeczność uroczyście obchodziła Święta Bożego Narodzenia. Dzieci obejrzały piękne przedstawienie w wykonaniu Kółka Teatralnego prowadzonego przez panią Małgorzatę Worsztynowicz.

Nastrojowe piosenki, kolędy, przejmująca gra na trąbkach wprowadziły nas w  niepowtarzalny nastrój najbardziej rodzinnych świąt. Młodzi aktorzy przybliżyli historię Maryi i Józefa poszukujących schronienia, jednak akcję przeniesiono do czasów nam współczesnych. Czy dzisiaj potrafimy przyjąć bezdomnych, strudzonych, spragnionych? Czy jesteśmy wrażliwi na los drugiego człowieka? Czy potrafimy się dzielić i myślimy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy? Na te pytania dzieci odpowiadały słowami piosenki, w której wyraziły nadzieję, że każdy z nas będzie stawał się coraz lepszy, żeby wszystkim żyło się łatwiej…


Cicha noc, święta noc!
Pokój niesie ludziom wszem…

alt

alt

alt

alt

Login Form