poniedziałek, października 18, 2021

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE -etap szkolny

Dnia 5 grudnia 2017r. odbyły się w naszej szkole eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Jego celem jest przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, przyrody, tradycji, gwary i kultury regionalnej, poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z regionem. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny obejmuje zagadnienia z języka polskiego, historii, geografii, biologii,  czy plastyki. bierze pod uwagę nauczanie Konkurs na stałe wrósł w cykliczność działań Stowarzyszenia. Współorganizatorami są Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury.
     Uczniowie uczestniczący w eliminacjach zmierzyli się z testami przygotowanymi przez szkolną komisję. Pytania dotyczyły przeszłości  naszego regionu,  jego środowiska przyrodniczego, wybitnych Wielkopolan.
Do etapu powiatowego, który odbędzie się 5 marca 2018r zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1.    Laura Kardasz IV c
2.    Patryk Kubera IV d