czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

W dniu 20.10.2017 roku, uczniowie z klas VII i V uczestniczyli w autokarowej pielgrzymce do sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. To najważniejsze sanktuarium maryjne w Polsce i miejsce tak ważne pod względem religijnym, że zyskało miano duchowej stolicy Polaków. Grupa 42 uczniów pod opieką katechetów i wychowawców wyruszyła o 4 rano, aby zdążyć  na 9.30 na Eucharystię sprawowaną przed „cudownym” wizerunkiem Matki Bożej – Czarnej Madonny. Mimo wczesnej pory i  panujących wokół ciemności, wszyscy podekscytowani stawili się na zbiórce, by pokonać 250 kilometrowy odcinek trasy i pierwszy raz (poza jedną osobą) stanąć przed niezwykłym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Celem pielgrzymki było poznanie tego wyjątkowego miejsca i jego historii. Uczniowie pod przewodnictwem siostry Faustyny – urszulanki szarej, która oprowadzała grupę po wybranych miejscach klasztoru uświadomili sobie, jak ważnym miejscem w sercu Polaków jest Jasna Góra i jaki miało ono przez wieki wpływ na dzieje narodu polskiego. Najistotniejszym jednak momentem,  którego doświadczyli młodzi pielgrzymi poza Eucharystią, było spotkanie w ciszy z Matką Bożą,    w czasie której mogli oddać Jej wszystko to, co przywieźli w swoich wnętrzach. Po tym wyjątkowym spotkaniu    i zwiedzaniu jasnogórskich muzeów,  była okazja wspiąć się na wierzę klasztorną, z której roztaczał się widok na panoramę Częstochowy. I choć mgła przysłaniała słońce, tego w sercach nie brakowało. Jak zawsze w takich miejscach musiały być pamiątkowe zdjęcia i czas na zakup pamiątek. Oczywiście, nie wszystko udało się zobaczyć za pierwszym razem, ale do takich miejsc prędzej, czy później wraca się kolejny raz…

Login Form