poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

"PISZĘ KSIĄŻKĘ"

W piątek 9 czerwca 2017 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Śremie odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Gminnego Konkursu Literackiego „ Piszę książkę”.
Celem konkursu jak co roku było rozwijanie pasji literackiej, doskonalenie samodzielnej twórczości pisarskiej, ilustratorskiej i edytorskiej, a nade wszystko wyszukiwanie i promowanie młodych talentów literackich.
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Maksymilian Bartz ( 5c ), zajął I miejsce  w kategorii klas V – VI. Wasz kolega zaskoczył komisję konkursową swoją oryginalnością i pomysłowością, prezentując książkę w formie radiowych felietonów pt. : „ Radio na Maksa – mówię, co widzę”.
Uwagę, oprócz ciekawych i wnikliwych tekstów, przykuwała oryginalnie zaprojektowana okładka przypominająca odbiornik radiowy w stylu retro. Jednocześnie praca uzyskała tytuł „ Złotej Książki” oraz została wybrana książką publiczności w wyniku oddanych głosów przez wszystkich uczestników biorących udział w podsumowaniu konkursu.
Maksowi serdecznie gratulujemy wyobraźni, pomysłu, inwencji twórczej i umiejętności literackich.

alt

Login Form