poniedziałek, października 18, 2021

VII OLIMPIADA MALUCHA

W środę 31  maja w ZSPiG w Nochowie odbyła się VII Olimpiada Malucha. W tym roku w Gminnych Rozgrywkach Sportowych dla klas I – III wystartowało  9 szkół.
Głównymi celami  konkursu są: zachęcanie do aktywności fizycznej, sprawdzenie znajomości wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz integracja międzyszkolna.
Naszą szkołę reprezentował 12 – osobowy zespół w składzie: Gabriela Jaskulska (kl. II d), Izabella Kisiel (kl. II c), Oliwier Grześkowiak (kl. II d), Borys Korcz (klasa II d), Marianna Kowalska (kl. II f), Nadia Różalska (kl. III a), Wojciech Ściubeł (kl. II f), Kamil Wawrzyniak (klasa III c), Marta Sikora (kl. III d), Gabriela Kamińska (kl. III f), Jan Strajbel (kl. III e) i Stanisław Wojtas (kl. III b).
Wszyscy uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:bieg na 300 m, skok w dal z miejsca oraz rzut piłeczką palantową. Trzecioklasiści dodatkowo rozwiązywali test  z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Sprzyjająca pogoda i wysoka forma fizyczna zawodników z „Szóstki” doprowadziły do olimpijskiego zwycięstwa! W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja po raz kolejny zajęła I miejsce!
Szczególne słowa uznania należą się uczniom, którzy w swoich kategoriach wiekowych zajęli czołowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Zdobyliśmy aż 8 medali:
•    Izabella Kisiel – I miejsce
•    Marianna Kowalska – I miejsce oraz dodatkowe wyróżnienie za zdobycie największej ilości punktów na olimpiadzie
•    Jan Strajbel – I miejsce
•    Stanisław Wojtas – II miejsce
•    Gabrysia Jaskulska – III miejsce
•    Nadia Różalska – III miejsce
•    Oliwier Grześkowiak – III miejsce
•    Kamil Wawrzyniak – III miejsce

Opiekunami naszych zawodników podczas olimpiady były panie: Iwona Baran i Grażyna Kozak. Reprezentacja szkoły została wyłoniona podczas skrupulatnych eliminacji spośród najlepszych przedstawicieli poszczególnych klas.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy znakomitej kondycji fizycznej i zachęcamy do dalszego rozwijania sportowych pasji!