poniedziałek, października 18, 2021

Text Size

Site Search powered by Ajax

VI MIĘDZYNARODOWY MITING PŁYWACKI

W dniach 22-23.04.2017 odbył się VI Międzynarodowy Miting Pływacki w Oleśnicy. Zgromadziło się 290 zawodników z Polski, Litwy , Białorusi i Słowacji w wieku 10-16 lat. Podzieleni byli na V kategorii wiekowych. Wodnika po dłuższej przerwie  w startach, Śrem reprezentowało 25 zawodników.
           W ciągu dwóch dni zmagań każdy uczestnik miał prawo startu w sześciu konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Zawody stały na wysokim poziomie. Pomimo zmniejszonej ilości treningów spowodowane brakiem basenu i koniecznością uciążliwych dojazdów do Gostynia, sześciu naszych  zawodników  zdobyło medale. Łącznie było ich 16 . W pierwszym dniu  na podium trzykrotnie stanął Oskar Drozd, który  zdobył  złoto na 50 m stylem dowolnym z czasem 29,08 oraz dwa srebra na 50 m stylem grzbietowym z czasem 37,78  i na 100 m stylem motylkowym 1:27,54. W tym dniu brązowy medal zdobyła także  Natalia Sójka na 100 m klasycznym z czasem 1:31,37.
Drugi dzień okazał się jeszcze lepszy.  Oskar wywalczył dalsze  trzy medale na trzy starty, dwa  złote: na 100 m dowolnym z czasem 1:08,08 i na 50 m stylem klasycznym z czasem 41,06 oraz brązowy na 50 m stylem motylkowym 35,60. Do grona medalistów dołączyli także Natalia Sójka brąz 50 m stylem klasycznym 40,76 ; Adam Górczyński na 100 m stylem grzbietowym 1:23,67; Ksawery Owczarzak na 50 m stylem klasycznym 42,27. Prócz medali zajęliśmy kilka czwartych miejsc: Joanna Szałek, Jakub Brzeziński, Filip Kaźmierczak.
Czwarta także była sztafeta 8x50 m stylem zmiennym. Po pięknej walce ulegli jednak zawodnikom z Litwy, Oleśnicy i Kluczborka. Dodam, że rocznikowo byli najmłodsi wśród tych czterech a trzecie miejsce miało czas lepszy o 82 setne sekundy.
           Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników podopiecznych , chyba uskrzydla nas myśl o niedługim powrocie na śremski basem. 1 września minie dwa lata dojazdów do Gostynia!