poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W pierwszym tygodniu po feriach zimowych, uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Dokładnie 16 lutego pierwszoklasiści wzięli udział w uroczystości, podczas której poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz rodzaje gromadzonych zbiorów. Dzieci zadawały wiele pytań, aktywnie też uczestniczyły w przygotowanych zabawach i rozwiązywały zagadki. Wszyscy złożyli przyrzeczenie, że staną się wiernymi czytelnikami i od dziś będą sumiennie ćwiczyć umiejętność czytania, w czym mają pomóc wypożyczone bajki, baśnie, opowiadania oraz wierszyki. W przygotowaniu uroczystości chętnie pomagali uczniowie starszych klas, którzy wcielili się w baśniowych bohaterów. Zwieńczeniem  spotkania było pasowanie na czytelnika przez Królową Książkę, wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz wspólne zdjęcie.

alt

alt

alt

Login Form