czwartek, października 21, 2021

„SPELLING BEE”.

Dnia 10.01.2017r. w  Sali nr 202 odbył się konkurs literowania w języku angielskim dla klas 3 pod tytułem „SPELLING BEE”. Celem konkursu było rozwinięcie umiejętności poprawnego literowania w języku angielskim,  doskonalenie znajomości ortografii, oraz motywacja uczniów do nauki ortografii.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
•     Etap I
Uczeń losował karteczkę, na której zapisany był wyraz w j. angielskim. Uczestnik miał za zadanie poprawnie przeliterować wylosowane przez siebie słowo. Jeden błąd wykluczał
z dalszego uczestnictwa.
•    Etap II
W kolejnym etapie uczniowie zapisywali na specjalnym arkuszu listę wyrazów podanych przez nauczyciela. Nauczyciel dokładnie literował każdy wyraz zgodnie z angielskim alfabetem.

•    Etap III
W trakcie tego etapu uczniowie zapisywali zdania, które przeliterowane zostały przez nauczyciela.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów. Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom przygotowania i bardzo dobrze opanowały materiał z klas I-III. Trudno było wyłonić ostateczna trójkę. Zwracano uwagę na płynność i szybkość literowanych słów. Trójka uczestników za każdym razem bezbłędnie literowała podane wyrazy dlatego miło jest nam ogłosić zwycięzców:

I miejsce egzekwo : Wiktoria Lechmann  kl. 3e
                                    Jakub Michalak         kl. 3f
                                    Sebastian Piasecki    kl. 3e

Osoby te przechodzą do etapu Powiatowego  Konkursu Językowego „Spell it!- Literowanie Słów w Języku Angielskim”, który organizowany będzie dnia 17.01.2017 roku przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Śremie.
Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy!