poniedziałek, października 18, 2021

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO ETAP SZKOLNY

Dnia 25 listopada 2016r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 26 uczniów klas V-VI.
Uczestnicy mieli 60 minut, by wykazać się jak najlepszą wiedzą polonistyczną zarówno w zakresie literatury, gramatyki czy ortografii, jak również umiejętnością redagowania krótszych i dłuższych form wypowiedzi pisemnej. Tegoroczny motyw Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego brzmi „Nasi rówieśnicy”, a lekturą konkursową w szkolnym etapie była powieść Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 75% punktów, czyli 30 punktów i więcej na 40 możliwych. Bardzo miło nam poinformować, że do kolejnego etapu – rejonowego – zakwalifikowało się pięcioro uczniów naszej szkoły:

•  Olga Baran, klasa 6d – z ilością punktów: 31 pkt.
  •  Filip Jakubiak, klasa 5a – z ilością punktów: 30 pkt.
  •  Kornelia Skrobich, klasa 5a – z ilością punktów: 30 pkt.
  •  Amelia Jankowiak, klasa 5b – z ilością punktów: 30 pkt.
  •  Jolanta Karczewska, klasa 5d – z ilością punktów: 30 pkt.

Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego odbędzie się 17 lutego 2017r. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Prace konkursowe oceniała Szkolna Komisja Konkursowa w składzie:
Przewodnicząca Szkolnej Komisji Konkursowej: Julita Walkiewicz.
Członkowie Szkolnej Komisji Konkursowej: Danuta Kicińska, Adam Mrozek, Hanna Worsztynowicz.