czwartek, października 28, 2021

X GMINNY KONKURS CZYTELNICZY

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Klara Paterczyk  (IV b), Maksymilian Bartz (V c) i Jędrzej Janiszewski  (V a) zdobyli I miejsce w X Gminnym Konkursie Czytelniczym  pt. Akademia Kubusia Puchatka.

Konkurs został przygotowany przez Bibliotekę Publiczną im. Heliodora Święcickiego w Śremie i odbył się 21 listopada 2016r. Jego uczestnicy musieli przeczytać dwie pozycje A. A. Milne’a : „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka” oraz zapoznać się z biografią ich autora. Zadanie dzieci polegało na udzieleniu odpowiedzi na pytania zawarte w zestawach testowych, wskazaniu bohatera książki na podstawie prezentowanych rekwizytów oraz napisaniu reklamy „Kubusia Puchatka” zachęcającej do lektury. Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale!!! Gratulujemy.