czwartek, października 28, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

CZYTANIE POMAGA - TYDZIEŃ BIBLIOTERAPII

W całym kraju, w dniach 14 - 19 listopada, obchodziliśmy w tym roku Tydzień Biblioterapii. W naszej szkole odbył się cykl spotkań pod wspólnym hasłem „Czytanie pomaga”. Wzięli w nim udział uczniowie klas V i VI, którzy pod opieką nauczycieli polonistów przybyli do szkolnej biblioteki.

Organizatorem spotkania była pani Agata Kociucka a osobą prowadzącą zajęcia- pani Ewa Witasik z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Śremie.
Wszyscy doskonale wiemy, że książki nie tylko wzbogacają naszą wiedzę, ale także dostarczają pozytywnych emocji. Stanowią element działań z zakresu profilaktyki, terapii, wychowania i socjalizacji odbiorców w każdym wieku. Dzieci często utożsamiają się z bohaterem literackim, chciałyby go naśladować i na nim się wzorować. Odpowiedni dobór książki pozwala młodym czytelnikom odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Może sprawić przyjemność, złagodzić napięcie psychiczne oraz prowadzić do rozwoju. Książki mogą być „lekarstwem” na indywidualne problemy emocjonalne i prowadzić do pozytywnego przewartościowania negatywnych doświadczeń poprzez dostarczanie odpowiednich wzorców osobowych.

alt

alt

alt

alt

Login Form