poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

„KUP PAN SZCZOTKĘ”

W październiku bieżącego roku, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich w Śremie, włączyła się w Akcję Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania, „KUP PAN SZCZOTKĘ”. Celem Akcji była zbiórka szczoteczek i past do zębów, które za pośrednictwem Fundacji mają trafić do Kamerunu, aby leczyć i kształtować w mieszkańcach tego regionu potrzebę higieny jamy ustnej.     Ubóstwo dużej części ludności kontynentu afrykańskiego jest ogromne, co skutkuje brakiem dostępu do najbardziej elementarnych potrzeb w życiu tych ludzi, w tym przyborów do mycia zębów.
    Wraz z transportem tych przyborów na misje do Kamerunu jedzie  po raz drugi, lekarz stomatolog – pan dr Krzysztof Gniazdowski, który przez określony czas jako wolontariusz będzie leczył mieszkańców misji i wdrażał dzieci do codziennej pielęgnacji zębów.                                                                                                                                                                                            
    Tym razem mamy świadomość oraz płynące z niej zadowolenie, że nasza społeczność szkolna mogła wspomóc to dzieło i przyczynić się do radości mieszkańców afrykańskiego kontynentu. Organizatorami akcji w szkole byli nauczyciele katecheci.


Owoc tej akcji, to 350 szczoteczek i 183 tubki past do zębów.


WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

alt

alt

Login Form