poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

TURNIE KOSZYKÓWKI

Turniej koszykówki „Przed Sezonem” z okazji 25-lecia
 Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie
    Jak co roku MKS MOS Śrem i Szkoła Podstawowa nr 6 byli organizatorami turnieju koszykówki młodzików tuż przed rozpoczęciem sezonu rozgrywek ligowych Wielkopolskiego Związku Koszykówki.

Tym razem turniej miał szczególną oprawę z okazji obchodów 25-lecia szkoły. Na zaproszenie Tomasza Wojny prezesa MKS MOS, a jednocześnie trenera młodych śremskich koszykarzy, przybyły do Śremu zespoły z Poznania, Kościana i Rydzyny. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Jako pierwsi wyszli na parkiet gospodarze oraz zespół Obry Kościan. Mecz ten przez trzy kwarty był wyrównany z niewielką przewagą gości, którzy prowadzili 29 - 20. Jednak w ostatniej decydującej części faworyzowany zespól z Kościana pokazał wysoki poziom gry i zwyciężył 21 - 0, a cały mecz 50 - 20. W kolejnym meczu MKK Pyra Poznań wygrała pewnie z zespołem Rycerzy z Rydzyny 36 - 13. W trzecim meczu turnieju podopieczni Tomasza Wojny zagrali z poznańskim zespołem. Początek był bardzo dobry, gdyż gospodarze wygrali pierwszą kwartę 9 - 6. Druga kwarta była jednak słaba w wykonaniu śremian i wysoko przegrana 6 - 18. Kolejne części to wyrównany mecz zakończony zwycięstwem Pyry Poznań 30 - 20. W następnym meczu koszykarze Obry Kościan rozgromili kolegów z Rydzyny 40 - 6. Przedostatni pojedynek to mecz o 3 miejsce pomiędzy MKS MOS Śrem i Rycerzami   z Rydzyny. Od samego początku zacięty i wyrównany. Pierwsza kwarta 5 - 4 dla gospodarzy. Druga 13 - 4 dla gości. Trzecia ponownie wygrana przez śremian 10 - 4. W ostatniej części na 20 sekund przed końcem meczu gospodarze prowadzili 21 - 19. Jednak waleczni Rycerze  z Rydzyny doprowadzili do wyrównania i potrzebna była dogrywka, w której lepsi byli śremscy koszykarze wygrywając ostatecznie 33 - 29. W meczu o 1 miejsce Obra Kościan pewnie wygrała z Pyrą Poznań 30 - 21.
Kolejność końcowa:
1. Obra Kościan
2. Pyra Poznań
3. MKS MOS SP 6 Śrem
4. Rycerze Rydzyna.
    Do najlepszych koszykarzy w śremskim zespole należeli: Michał Smolich- 26 pkt., Mateusz Kaczmarek - 24, Bartłomiej Jankowiak - 19. Decyzją trenerów poszczególnych zespołów do „pierwszej piątki turnieju” wybrany został Mateusz Kaczmarek.

Login Form