niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest w   naszym kraju 29 września. Został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Tego dnia także uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji. O zbliżającym się święcie wszyscy zostali poinformowani przez szkolny radiowęzeł. Każdy mógł się przygotować i zabrać ze sobą do szkoły ulubioną książkę. W wielu klasach  wychowawcy zachęcali dzieci, aby czytali nie tylko przy okazji organizowanych różnych akcji, ale każdego dnia. W ten sposób rozwija się pamięć, wyobraźnia, utrwalają się zasady ortografii, wzbogacamy swoją wiedzę i słownictwo. Wszystkich zalet nie sposób wymienić… Życzymy, aby książka towarzyszyła naszym uczniom przez całe życie i stała się ich najlepszym przyjacielem!

Login Form