poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY

15 września dołączyliśmy do grona 6 977 079 osób ze 140 krajów obchodzących Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci przystrojone w ubrania w groszki zapoznały się z historią sympatycznej Vashti, bohaterką książki „Kropka” Petera H. Reynolds'a, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Chwilę później sami mieliśmy okazję wcielić się w postać Vashti, projektując własne kropki. W ramach świętowania tworzyliśmy „kropkę bez malowania kropek”, rozwiązywaliśmy wykreślanki, malowaliśmy kropkowe obrazy na boisku szkolnym, graliśmy w Twistera oraz ćwiczyliśmy swoją kreatywność i wyobraźnię. Efekty naszych działań można podziwiać na gazetkach wewnątrz oraz na zewnątrz świetlicy. Dzień ten był okazją do świetnej zabawy, ale także do refleksji nad naszymi talentami. Każdy z nas posiada przecież pewne zdolności, chociaż nie zawsze je zauważamy. Kto wie, może odkryjemy je właśnie dzisiaj?

Login Form