czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

USTANAWIAMY REKORD CZYTANIA

W piątek 10 czerwca 2016 roku uczniowie z całej Polski ustanawiali rekord  czytania w jednym momencie. Nasza szkoła także przystąpiła do tej akcji , która przebiegała pod hasłem ”Jak nie czytam, jak czytam”.
Tego dnia dzieci przyniosły na zajęcia swoje ulubione książki z domowej biblioteczki, a zapominalscy mogli wypożyczyć wybrany tytuł z księgozbioru szkolnego. Punktualnie o godzinie 10.00, 484 uczniów „Szóstki” przyłączyło się do bicia rekordu. Czytano w klasach, na boisku, przed szkołą, na łące, w bibliotece, na schodach, na stojąco, siedząco i leżąco… Każdy mógł wybrać sobie sposób i wygodne dla niego miejsce. W szkole zapanowała cisza. Dzieci tak bardzo przejęły się rolą i zainteresowały książkami, że w wielu klasach akcja nie skończyła się tylko na jednej lekcji…
Koordynatorem przedsięwzięcia w SP nr 6 była pani Agata Kociucka- szkolna bibliotekarka, która przesłała sprawozdanie do organizatora, czyli miesięcznika „Biblioteki w Szkole”. Liczbę uczniów, którzy przystąpili do ustanowienia rekordu w całej Polsce, poznamy we wrześniu. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za tak liczny udział, pomoc  oraz zaangażowanie w przeprowadzenie akcji.

Login Form