czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SUKCESY PŁYWAKÓW

Dnia 5 czerwca 2016 r. odbyły się V Ogólnopolskie Mistrzostwa Ostrzeszowa w pływaniu. W zawodach wzięło udział 286 zawodników z 23 klubów. Śrem reprezentowało 44 zawodników. Nasi reprezentanci zdobyli łącznie 23 medale.
 Worek z medalami otworzyli żabkarze: Natalia Sójka, Paulina Jackowiak, Dawid Wawrzynkiewicz zdobyli po dwa złote medale , na 50 i 100 metrów  stylem klasycznym.  Do tego dwa srebra w tym stylu dorzucił Ksawery Owczarzak i brąz na 50 metrów  Bogusław Maskuliński.
 Lista kolejnych medalistów: Joanna Szałek - srebro 100 metrów stylem grzbietowym, dwa brązy 50 metrów stylem  grzbietowym i 100 metrów stylem  zmiennym;  Kamila Słoma- brąz  100 metrów stylem  motylkowym, Oskar Drozd- dwa srebra 100 metrów stylem dowolnym i 50 metrów  grzbietowym, Adam Górczyński-  brąz 100 metrów stylem  grzbietowym, Bogusław Maskuliński -dwa srebra 100 i 50 metrów motylkowym, Wiktoria Kasprzak- brąz 50 metrów grzbietowym, Wiktoria Musielak- złoto 100 metrów grzbietowym, Olga Foerster- brąz 50 metrów motylkowym, Paulina Jackowiak- brąz 50 metrów motylkowym, Tomasz Okoniewski- brąz 100 metrów stylem zmiennym.
 W indywidualnej klasyfikacji generalnej  Paulina Jackowiak została najlepszą uczestniczką zawodów w swojej kategorii wiekowej. Złożyły się na to dwa bardzo dobre  wyniki w stylu klasycznym.
W klubowej klasyfikacji generalnej K.S. Wodnik Śrem zajął piąte miejsce na 23 kluby. To bardzo dobry wynik zważywszy na trudności z jakimi boryka się Klub.
Zawody uświetniła swoją  obecnością uczestniczka olimpiady w Londynie i reprezentantka Polski na olimpiadę w Rio de Janeiro 2016, wybitna polska pływaczka Alicja Tchórz. Jest ona propagatorką pływania, zawsze chętnie staje do zdjęć z młodymi pływakami, rozdaje autografy. Tak było i tym razem. Wielu naszych  zawodników skorzystało z okazji i zamieniło kilka słów z polską olimpijką. To były niezapomniane zawody a fotki z Alicją Trzórz z pewnością zawisną nad niejednym łóżkiem.

alt

Login Form