poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ZABAWA W DETEKTYWA

W środę 18 maja 2016r. szkolną bibliotekę odwiedził  dzielnicowy KPP w Śremie- pan Tomasz Kolański. Zaproszony gość wziął udział w głośnym czytaniu organizowanym cyklicznie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Tym razem drugoklasiści poznali przygody detektywa Pozytywki bohatera serii książek  Grzegorza Kasdepke. Po wysłuchaniu kilku opowiadań, które kończyły się wspólnym rozwiązaniem detektywistycznych zagadek, uczniowie zostali podzieleni na kilka zespołów. Każdy z nich otrzymał zadanie polegające na odnalezieniu w czytelni innych tytułów powieści wspomnianego autora. To wcale nie było takie łatwe, ponieważ odnalezione wskazówki wskazywały kolejne aż w końcu doprowadzały do odpowiedniej książki. Zabawa w detektywa sprawiła dzieciom wiele radości i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. Uczniom chętnie pomagał pan dzielnicowy, który na co dzień wspiera ludzi w rozwiązywaniu ich problemów i pomaga w poszukiwaniach zagubionych przedmiotów. Opowiedział także o swojej trudnej pracy i odpowiadał na pytania zadawane przez drugoklasistów.
 Na zakończenie wspólnego spotkania pan Tomasz Kolański  wybrał najpiękniejsze prace dzieci, które przedstawiały portret pana dzielnicowego. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi książkami  a pan Policjant otrzymał na pamiątkę wybraną przez siebie własną podobiznę.

alt

 

Login Form