czwartek, października 28, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ZDROWIE NA 6

altW poniedziałek 16 maja 2016r. po raz kolejny odbył się Szkolny Konkurs Zdrowotny dla klas drugich pod hasłem „Zdrowie na 6”. Konkurs opracowały i zorganizowały panie: Iwona Baran, Dorota Berger i Roma Szklanny.

Głównym jego celem jest wzbogacanie wiedzy o zdrowiu oraz rozwijanie umiejętności podejmowania właściwych decyzji związanych z zachowaniem bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

       3-osobowe reprezentacje wszystkich klas drugich wypełniały karty pracy, a następnie odpowiadały na wylosowane pytania z następujących kategorii:
­    Promocja zdrowia
­    Higiena na co dzień
­    Zdrowe odżywianie się
­    Bezpieczeństwo w codziennym życiu

Odpowiedziom poszczególnych zespołów uważnie przysłuchiwało się jury, którego głównym ekspertem była pani higienistka Agnieszka Mąkowska. Drugoklasiści znakomicie poradzili sobie z zadaniami prezentując bogatą wiedzę w zakresie ochrony zdrowia.
       Rywalizacja była zacięta, jednak poziom wiedzy uczniów bardzo wyrównany, stąd wszystkie klasy znalazły się na podium. Pierwsze miejsce zajęły klasy II b i II d, drugie – klasy II a i II c, a trzecie miejsce wywalczyły klasy II e i II f.  Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom  oraz nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców.

alt

alt

Login Form