czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

PIERWSZA POMOC

Apel dla klas III w dniu 9 V 2016 r. był miłym początkiem akcji "Bezpieczny Tydzień" w naszej szkole. Jak co roku spotkanie z uczniami klas trzecich przygotowała i przeprowadziła Małgorzata Bródka.
Jego celem było zapoznanie dzieci z podstawami udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Wszystkie aktywnie w nim uczestniczyły, słuchały wskazówek, oglądały prezentację multimedialną i ćwiczyły wskazane elementy. Dzięki temu nie tylko dowiedziały się jakie czynności trzeba wykonać, ale też jak ważna jest ich kolejność. Poznały zasady dbania o bezpieczeństwo swoje i osoby poszkodowanej, nauczyły się, w jaki sposób sprawdzamy przytomność, wołamy o pomoc i wzywamy pogotowie. Przy okazji powtórzyły numery alarmowe. Chętne osoby ćwiczyły na materacach sprawdzanie oddechu i układanie chorego w pozycji bocznej. Na przyniesionych przez siebie misiach ćwiczyły oddechy ratownicze i uciski klatki piersiowej.
    W latach ubiegłych na takim apelu uczniowie powtarzali i utrwalali sobie poznane wcześniej umiejętności, albowiem wszyscy uczestniczyli w zajęciach przeprowadzanych w klasach przez panie M. Bródkę i E. Formaniak, zgodnie z programem "Ratujemy i uczymy ratować" WOŚP. W tym roku szkolnym nie było takiej możliwości i tylko nieliczni uczniowie zostali przeszkoleni. Dla większości więc była to nowość. Jednak przeprowadzony przez panią E. Formaniak konkurs ujawnił dużą wiedzę uczniów w tym zakresie.  Brawo!

 

Login Form