niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ZAWODY PŁYWACKIE- KALISZ

14 maja 2016 r. w Kaliszu po raz X odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta. Wzięło  w nich udział ok.280 zawodników  z całej Polski. Startowali w trzech kategoriach  wiekowych. Śrem reprezentowało 24 zawodników pod opieką trener Jagody Śliwińskiej.
Najlepiej zaprezentowała się Paulina Jackowiak z najmłodszej kategorii wiekowej, która wywalczyła trzy medale . Złoto zdobyła na 50m stylem klasycznym z bardzo dobrym czasem 46,19s. Dołożyła do tego brąz  w konkurencji 100m stylem dowolnym oraz brąz w konkurencji  100M stylem grzbietowym. W tej kategorii  wiekowej srebrny medal zdobyła także Wiktoria Tymecka startując na 100m stylem klasycznym.
Kolejne medale wywalczyli starsi koledzy i koleżanka. Srebrem może pochwalić się Jakub Czekała w konkurencji  100m stylem  klasycznym,  w konkurencji 100m stylem  dowolnym brąz zdobyli Bartosz Jabłoński i Albert Weber, ale w różnych kategoriach wiekowych. Brąz  wywalczyła także Wiktoria Kasprzak-  50m stylem grzbietowym. Poza podium, na czwartym miejscu znalazła się dwa razy Olga Foerster na 100m stylem dowolnym oraz 50m- motylkowym.
Równolegle do tych zawodów odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Hutnik” w Głogowie. Pojechał na nie rocznik 2004 ( 14 osób) z trenerem Michałem Kownackim.
Również oni wywalczyli medale. Po dwa razy na podium stawały Natalia Sójka , która złoto wywalczyła na 100m stylem klasycznym a na 50m klasykiem -srebro.  Dwa razy brąz zdobyła Joanna Szałek na 100 i 50m stylem  grzbietowym. Do tej puli medalowej dołożyli: srebro na 100m stylem  zmiennym Ksawery Owczarzak oraz brąz na 50m stylem  grzbietowym dołożył  Oskar Drozd.
Dwa razy trzecie miejsce zajęła też sztafeta chłopców: w konkurencji 4x50m stylem dowolnym w składzie Oskar Drozd, Jakub Brzeziński i Adam Górkiewicz oraz w konkurencji 4x50m stylem zmiennym w składzie Oskar Drozd, Ksawery Owczarzak, Bogusław Maskuliński i Jakub Brzeziński.
Obie ekipy wywalczyły łącznie 15 medali. Można uznać ten weekend za udany.

Na zdjęciu  ekipa z Głogowa. Z medalami stoją od lewej od dołu:

Ksawery Owczarzak, Jakub Brzeziński, Bogusław Maskulinski,

wyżej z medalem Oskar Drozd, Joanna Szałek, Natalia Sójka,

najwyżej z medalem Adam Górczyński.

Na zdjęciu medaliści z Kalisza od lewej:

Albert Weber, Wiktoria Kasprzak, Wiktoria Tymecka, Paulina Jackowiak, Jakub Czekała i Bartosz Jabłoński.

Login Form