czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

"ORTOGRAFICZNE POTYCZKI"

Klasy trzecie co roku uczestniczą w konkursie ortograficznym.
W „Szóstce” eliminacje do etapu gminnego odbyły się 22 kwietnia 2016 r. Przeprowadziła je Wioletta Banachowicz. Pisały je wszystkie dzieci klas trzecich. Okazało się jednak, że tylko trzy osoby napisały bezbłędnie.
    Osoby, które są z ortografią za pan brat, to Karolina Browarska z klasy IIIe, Michalina Kasperska z III d i Bartosz Kurt z III a.
    Dnia 5.05.2016 odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny "Ortograficzne Potyczki". Pierwsza część konkursu była trudnym i bardzo długim dyktandem. Wiele osób miało problem z pisownią. Były problemy czysto ortograficzne lub inne, takie jak zbyt małe odstępy pomiędzy wyrazami, czy też łączenie liter powodujące wątpliwości komisji. Druga część- to kilka zadań z wyjaśnieniem zasad pisowni. Uczniowie SP nr 6 spisali się znakomicie. Bartek Kurt zajął II miejsce, Michasia  Kasperska III, a Karolinka Browarska VI.
    Nasi mistrzowie wrócili do szkoły z pięknymi dyplomami, nagrodami i uśmiechem na ustach. Panie wychowawczynie są dumne ze swoich uczniów.
    Gratulujemy sukcesów!

 

Login Form