poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

KONKURS "BEZPIECZNIE NA DRODZE"

Tradycyjnie już po raz XIV w Klubie Relax odbył się konkurs międzyszkolny "Bezpiecznie na drodze." Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Szkoła Podstawowa nr 4, Rada Programu Bezpieczne Miasto sponsorująca również nagrody, Straż Miejska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie i oczywiście Klub Relax.
    Celem konkursu jest edukacja najmłodszych mieszkańców gminy Śrem z zakresu bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym.
    Dnia 21 kwietnia 2016 roku do Klubu Relax dotarło aż dziesięć zespołów. Naszą szkołę reprezentowała wspaniała trójka: Zuzanna Grajewska z klasy III d, Karina Tomczak z III d i Jędrzej Roszak- uczeń klasy III a. Do konkursu przygotowywali się pod okiem pani Małgorzaty Bródki.    
Wzorem lat ubiegłych konkurs składał się z dwóch etapów. Część teoretyczna obejmowała odpowiedzi ustne na pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego pieszych i rowerzystów. Trzeba było również wykazać się znajomością znaków drogowych.
    Podczas przerwy wszyscy uczestnicy i wychowawcy mieli okazję obejrzeć pokaz musztry zaprezentowany przez adeptów klasy policyjnej  przy Zespole Szkół Technicznych.
    Potem nasi dzielni bohaterowie wrócili do konkurencji. Wykonanie plakatu o bezpieczeństwie na drodze wydawało się zadaniem prostym. Do dyspozycji były farby plakatowe, pędzle i duży arkusz papieru. Nasza drużyna miała bardzo dobry plan: dziewczyny namalują, a Jędrek pięknie opowie jaką sytuację na drodze przedstawia ich dzieło. Pani mając w pamięci zbyt ciemne obrazy z poprzednich lat, ostrzegała przed czarnym kolorem. Rano dzieci zapewniały, że nie użyją tej barwy. Jednak kiedy odkręciły słoiczki z farbami, wszystkie trzy włożyły pędzle do... czarnej farby. Na środku arkusza powstała czarna plama. Sytuację ratowała woda. Niestety czarna farba nie dała za wygraną. Zuzi bluzka natychmiast zrobiła się w czarne kropki, jezdnia na arkuszu pozostała czarna jak smoła, a znak drogowy wyglądał jakoś tak blado i przytulił się do szosy, więc ledwo był widoczny. Poza tym praca była piękna i wyrazista…
    Inne zespoły też pracowały z pełnym zaangażowaniem. Walka o punkty była wyrównana. Różnice pomiędzy drużynami były minimalne. Jesteśmy dumni z zajętego w efekcie szóstego miejsca. Najlepsze były nagrody. Uczestnicy w kolejności zajmowanych miejsc mogli wybierać sobie po dwa gadżety. Były kaski rowerowe, bidony, plecaki, sakwy na rower, pompki, zestawy lampek, zapinki, odblaski. Dziewczyny wybrały sakwy i lampki. Jędrek miał problem z wyborem, więc nie chciał żadnej nagrody. W końcu, po  długich debatach przyjął dzwonek rowerowy. Dopiero w drodze powrotnej przyznał, że dzwonek jest fajną nagrodą i na pewno się przyda.
    Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, uśmiechnięci i dumni. Przecież wykazaliśmy się nie lada wiedzą, odwagą i zdolnościami. Wcale nie chodziło o nagrody!

alt

alt

alt

Login Form