poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Grasz w zielone? - Gram!

W dniu 12 kwietnia 2016r. odbył się w Dąbrowie Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem "Grasz w zielone? - Gram!". W konkursie uczestniczyło 12 zespołów ze szkół gminy Śrem. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klas III: Olga Kaźmierczak z kl. III d, Bartosz Kurt i Jędrzej Roszak z kl. III a.
Drużyny rywalizowały ze sobą w czterech rundach. Musiały wykazać się znajomością pojęć związanych z ekologią, nazwać zwierzęta i rośliny chronione w Polsce oraz rozwiązać zagadki i rebusy przyrodnicze.  Ostatnia runda polegała na wykonaniu i prezentacji plakatu ekologicznego.
Uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością wiedzy na tematy ekologiczne. Na koniec każdy uczeń otrzymał nagrodę i dyplom.
Gratuluję zespołowi reprezentującemu naszą szkołę posiadanej wiedzy i zajęcie III miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym.
                                                                                opiekun Bożena Pierzchała

Login Form