czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

BRZECHWA DZIECIOM - 2016

W czwartek 7 kwietnia 2016r.  odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla klas drugich pod hasłem „Brzechwa – dzieciom”.  Jego organizatorami były panie: Iwona Baran, Dorota Berger, Maria Cieślak, Grażyna Kozak, Małgorzata Jędrkowiak i Mariola Labrzycka.

Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań poezją dziecięcą, doskonalenie poprawnej wymowy oraz wyłonienie uczniów potrafiących najlepiej zinterpretować utwór poetycki.

Po  przeprowadzeniu eliminacji, każda z sześciu klas wybrała 3-osobową reprezentację. Uczestnicy konkursu  recytowali wybrane przez siebie wiersze autorstwa Jana Brzechwy. Drugoklasiści zaprezentowali się znakomicie! Dzieci pięknie przygotowały się do swoich występów, zadbały o odpowiedni dobór wiersza i jego bezbłędne opanowanie pamięciowe. W związku z tym komisja w składzie: pani dyrektor Alina Kozłowska, pani Agata Kociucka i pani Elżbieta Kociemba, miała bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców. Po długiej naradzie i podliczeniu zdobytych punktów, pani dyrektor Alina Kozłowska ogłosiła werdykt:

I miejsce- Zuzanna Kuchta- klasa II b („Pchła Szachrajka”)
II miejsce- Piotr Studziński- klasa II a („Entliczek- pentliczek”)
III miejsce- Julia Maślińska- klasa II c („Kwoka”)
IV miejsce- Patryk Kubera- klasa II f („Koziołeczek”)
V miejsce- Anna Sikora – klasa II d („Tydzień”)

Konkursowi recytatorskiemu towarzyszył również plastyczny pod tym samym tytułem. Organizatorzy wyróżnili po 5 najciekawszych prac z każdej klasy, które stanowiły piękne  tło do prezentowanych wierszy.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a na koniec otrzymali dyplomy i nagrody.

alt

alt

alt

alt

Login Form