niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

WRĘCZENIE ZAŚWIADCZEŃ LAUREATOM

W środę 30.03.2016 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych odebrali z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, pani Elżbiety Leszczyńskiej zaświadczenia i nagrody. Młodzi, uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych zostali wyróżnieni tym zaszczytnym tytułem spośród wszystkich uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W tegorocznych konkursach uczestniczyło 42 195 uczniów z 944 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego (tj. 80,75% wszystkich szkół podstawowych).
Tytuł laureata uzyskało: 23 uczniów z Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, 53 uczniów z Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,13 uczniów z Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego i 35 uczniów z Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.
Tym większa nasza radość, ponieważ w gronie tych ostatnich znalazła się uczennica klasy 6a, Maja Czubała, która uzyskała tytuł laureata konkursu z języka polskiego. Dla Mai to bez wątpienia ogromny sukces i wyróżnienie, uhonorowanie jej umiejętności i wiedzy polonistycznej, a tym samym satysfakcja i uprawnienia, której jej przysługują z racji uzyskania tytułu laureata. Z uwagi bowiem na to, że Maja jest uczennicą klasy szóstej, zdobywając tytuł laureata, zostaje  tym samym zwolniona z pierwszej części sprawdzianu 6-klasisty, zdobywa jednocześnie z niego maksymalną ilość punktów, a także zapewnia sobie ocenę celującą na koniec roku z języka polskiego.
Warto nadmienić, że do pierwszego – szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego przystąpiło  9 821 uczniów, 1 184 uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego, 130 uczniów zakwalifikowało się do finału, czyli etapu wojewódzkiego, z czego 35 zostało laureatami. Liczby mówią same za siebie! Maja Czubała i jej nauczycielka języka polskiego, pani Julita Walkiewicz, pod okiem której nasza laureatka pilnie się przygotowywała, mogą być z siebie naprawdę dumne!
Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych uświetniły występy uczniów klasy perkusji Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu.
Przypominamy również, że finalistkami tegoż konkursu zostały: Andrea Fischer z klasy 6a i Ewelina Krasnowska z klasy 6a, którym do tytułu laureata niewiele zabrakło.
Naszej Laureatce i Finalistkom serdecznie gratulujemy!

 

Login Form