niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

REKOLEKCJE - LUTY 2016

altW dniach 24-26 lutego 2016 r. uczniowie oraz nauczyciele SP nr 6 przeżywali szkolne rekolekcje, które w tym roku przebiegały pod hasłem "Pamiętam-1050". Temat przewodni nawiązywał do jubileuszu 1050-lecia przyjęcia chrztu przez Polskę oraz sakramentu chrztu udzielonego wychowankom.


Katecheci, którzy byli koordynatorami wszystkich działań zadbali, aby dzieci chętnie wzięły w nich udział i zaangażowały się w ich przygotowanie. Z tej okazji powstała okolicznościowa gazetka religijna opracowana przez uczniów działających w kółku misyjnym "Samarytanin".
W pierwszym dniu rekolekcji do "Szóstki" został zaproszony zespół muzyczny "Soudarion", który w swoim repertuarze ma piosenki o tematyce religijnej. Koncert bardzo podobał się wszystkim uczniom. Dzieci chętnie włączyły się do wspólnego śpiewania a na zakończenie podziękowały wykonawcom gromkimi brawami.
W kolejnym dniu na szkolnej scenie zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie, którzy przygotowali przedstawienie pt. "Chrzest Mieszka I". Mali aktorzy wcielili sie w historycznych bohaterów i w ciekawy sposób przybliżyli ważne dla naszego kraju wydarzenie z roku 966.
W piątek dzieci wykonywały plakaty pt. "Odważny dla Jezusa" oraz zawieszki z hasłami wzywającymi do dawania świadectwa wiary. Wszystkie prace uczniów ozdobiły szkolne korytarze.
Każdego dnia uczniowie "Szóstki" uczestniczyli także w spotkaniach organizowanych w kościele pod wezwaniem NSJ w Śremie, podczas których naukę wygłaszał ksiądz kanonik Ryszard Adamczak. Na zakończenie trzydniowych rekolekcji klasy IV-VI wzięły udział w mszy świętej, natomiast klasy I-III uczestniczyły w drodze krzyżowej. 

alt

alt

alt

Login Form