niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO - FINAŁ

W piątek, 12 lutego w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Naszą szkołę reprezentowały w nim trzy uczennice: Maja Czubała, Andrea Fischer i Ewelina Krasnowska – wszystkie z klasy 6a.


Był to już ostatni etap konkursu, podczas którego dziewczynki tym razem musiały napisać wypracowanie na jeden wybrany przez siebie temat spośród trzech przygotowanych przez komisję konkursową. Nasze uczennice zmagały się z listem i opowiadaniem, za które – aby otrzymać tytuł laureata – należało zdobyć aż 34 punkty. W wypracowaniu dziewczynki musiały wykazać się nie tylko zrozumieniem tematu i poprawnością zapisu, ale również znajomością kilku lektur konkursowych.
Przygotowania dziewcząt, trwające już od listopada 2015 r., kiedy to odbył się pierwszy etap – szkolny – tego konkursu, nie poszły na marne. Maja Czubała zdobyła wymaganą liczbę punktów za swoje wypracowanie i tym samym zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Co więcej, uzyskany tytuł zwalnia ją z pierwszej części sprawdzianu szóstoklasisty, który od będzie się w kwietniu br.
Uczennice: Andrea Fischer i Ewelina Krasnowska zdobyły natomiast tytuł finalistek tego konkursu.

 

alt

Login Form