poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

XX KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE

W środę, 17 lutego w Gimnazjum nr 1 w Śremie odbył się etap powiatowy XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Celem konkursu jest przede wszystkim przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu, popularyzowanie kultury regionalnej, a także rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją.


Uczniowie przystąpili do napisania testu, w którym musieli wykazać się rozległą wiedzą na temat Wielkopolski, jej historii i tradycji, znajomością wielkopolskich legend, zabytków, obrzędów i świąt wielkopolskich. Uczestnicy konkursu musieli znać również charakterystyczne wyrażenia z gwary poznańskiej i jej cechy oraz umiejętnie ją zastosować w zdaniach. Ponadto uczniowie musieli znać najważniejsze wydarzenia i okoliczności związane z powstaniem wielkopolskim i chrztem Polski.
Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów klas 4-6: Maksymilian Bartz kl. 4c, Antoni Szczepaniak kl. 4c, Bogusław Maskuliński kl. 5d, Kamila Słoma kl. 5d, Agata Szczepaniak kl. 5d, Zuzanna Grewling kl. 6a, Ewelina Krasnowska kl. 6a i Marta Czubanowska kl. 6b.
Do stopnia rejonowego zakwalifikowali się uczestnicy, którzy zdobyli minimum 85% wymaganej liczby punktów. Te kryteria spełniło dwoje naszych uczniów: Maksymilian Bartz z klasy 4c i Ewelina Krasnowska z klasy 6a.
Gratulujemy!

alt

Login Form