niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

WALENTYNKI

11 lutego bardzo hucznie obchodzono w naszej szkole dzień Świętego Walentego. I chociaż przypada on w kalendarzu dopiero za kilka dni, wszyscy uczniowie postanowili już dziś wyrazić swoją sympatię do kolegów, koleżanek i nauczycieli.
Wspaniałe przedstawienie przygotowała razem z uczniami p. Małgorzata Worsztynowicz. Wiersze, sentencje o miłości a przede wszystkim wesołe piosenki (Karuzela, Przyjdzie taki dzień, O mnie się nie martw, Kochać- jak to łatwo powiedzieć, Niedorosła miłość), podbiły serca wszystkich zgromadzonych w holu szkoły. Tańczono na scenie i na widowni…  i przy tej okazji ujawniły się szkolne talenty wokalne.
Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku, chociaż swoją wdzięczność, szacunek wobec innych i sympatię możemy przecież wyrażać każdego dnia…

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.
 (fragm. 1 Listu do Koryntian)

 

 

Login Form