poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

W czwartek 7 stycznia 2016 roku w Poznaniu pięć uczennic naszej szkoły wzięło udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Przedstawicielki „Szóstki” w składzie: Maja Czubała, Andrea Fischer i Ewelina Krasnowska zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się 12 lutego 2016 r. o godzinie 10.00. Aby wziąć w nim udział dziewczynki musiały otrzymać minimum 32 punkty na 40 możliwych do zdobycia.
Na etapie szkolnym i rejonowym konkursu uczniowie rozwiązywali test, który składał się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych. Udzielali odpowiedzi, wykorzystując swoje doświadczenia czytelnicze wynikające m.in. z przeczytanych lektur konkursowych. Na każdym etapie konkursu samodzielnie redagowali także dłuższą wypowiedź pisemną. Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań wynosił 75  minut.
Gratulujemy!!!

Login Form