niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY - etap rejonowy

Dnia 15 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu odbył się etap rejonowy V Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klas szóstych: Ewelina Krasnowska, Marta Czubanowska, Olga Jakubiak, Joanna Kołutkiewicz i Aleksander Czarnecki.
Uczestnicy konkursu rozwiązując  test, musieli wykazać się znajomością mapy świata, rozpoznać na rysunkach płazy i gady żyjące w Polsce, symbole parków krajobrazowych w Wielkopolsce a także przeanalizować różne doświadczenia i schematy wykorzystując swoją wiedzę z zakresu biologii, fizyki oraz chemii.
Wyniki konkursowe naszych szóstoklasistów były bardzo zbliżone, jednak wymaganą ilość punktów uzyskał tylko Olek Czarnecki i zakwalifikował się do finału. Serdecznie gratulujemy! Z pewnością wszyscy za Olka będziemy trzymać mocno kciuki 20 lutego podczas etapu wojewódzkiego.

Login Form