poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SZÓSTKA- LAUREATEM KONKURSU "TWÓRCZY RECYKLING"

We wrześniu 2015 roku Śremski Ośrodek Kultury zaprosił naszą szkołę do wzięcia udziału w projekcie pt. „Ekologiczny Rytm Miasta Śrem”.
W ramach realizacji zadań projektowych uczniowie klas I-VI zbierali materiały odpadowe: butelki plastikowe i nakrętki, które gromadzili w swoich salach. Wytypowane klasy uczestniczyły w warsztatach ekologicznych pod hasłem: „Niezwykłe przygody z kropelką wody” oraz w zajęciach dotyczących ochrony klimatu. Ogłoszono również konkurs plastyczny pt. „Twórczy recykling” polegający na wykonaniu formy przestrzennej o charakterze użytkowym z zebranych surowców wtórnych. Uczniowie  „Szóstki” stanęli na wysokości zadania i bardzo ambitnie podeszli do tematyki. W klasach IV-VI wykonano 99 prac konkursowych. Były to między innymi:  liczydła, żyrandole, portfele, ramki do zdjęć, organizery, skarbonki, zakładki do książek, a także instalacja „Świecące drzewo”. Przepiękne prace konkursowe zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły, ciesząc się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, nauczycieli a także rodziców.
Miło nam poinformować, że Komisja Konkursowa powołana przez ŚOK przyznała tytuł Laureata Konkursu „Twórczy recykling” Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie. Warto zaznaczyć, że wzięło w nim udział 18 placówek oświatowych z terenu całej gminy. Uroczystość podsumowująca projekt odbyła się 4 grudnia 2015 roku w Kinoteatrze Słonko.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu a autorów prac  podziwiamy za ich pomysłowość i niezwykłą kreatywność.  Opiekę nad szkolną wystawą sprawowała pani Małgorzata Czarnecka- nauczyciel przyrody w SP nr 6.

alt

alt

Login Form