poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

MIKOŁAJKI Z MIKOŁAJEM

W poniedziałek- 7 grudnia 2015 r. dzieci z klasy IV b wzięły udział w spotkaniu czytelniczym pt. Mikołajki z Mikołajkiem, przygotowanym przez panią Agatę Kociucką i panią Danutę Kicińską. Wspólna zabawa z książkowym bohaterem trwała dwie godziny, podczas których uczniowie wysłuchali jednego z opowiadań  J.J. Sempe pt.  „Kochany Święty Mikołaju” a następnie opowiadali o własnych doświadczeniach z wręczaniem prezentów. Poznali także historię Świętego Mikołaja, który urodził się naprawdę około 270 roku w Patarze, jako jedyne dziecko zamożnych rodziców i od młodości wyróżniał się wrażliwością na niedolę bliźnich. Dzieci postanowiły zareklamować w postaci plakatów całą serię książek o sympatycznym urwisie- Mikołajku. Powstały piękne prace, które można podziwiać w szkolnej bibliotece. Każda z nich zachęca do czytania i korzystania z księgozbioru, który wzbogacił się o nowe tytuły najpiękniejszych powieści, opowiadań, baśni i bajek.  Zapraszamy!

alt

alt

alt

Login Form