niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ANDERSENIADA - ETAP GMINNY

altZ okazji przypadającej w tym roku 210. rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena, Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Śrem IX Gminny Konkurs Czytelniczy pt. „Anderseniada”.


I etap konkursu odbył się na terenie szkół w dniu 19 października 2015 r., podczas którego zostały wytypowane  drużyny reprezentujące daną placówkę. Etap gminny miał miejsce w sali audiowizualnej w Bibliotece Publicznej 16 listopada br. Na miejscu stawili się uczniowie z 11 szkół podstawowych. „Szóstkę” reprezentowała drużyna w składzie: Maksymilian Bartz- IV c, Antoni Szczepaniak- IV c oraz Jędrzej Janiszewski- IV a. Chłopcy musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą na temat życia Andersena, jego działalności i twórczości. Rozwiązywali testy, uzupełniali krzyżówki i odgadywali baśniowych bohaterów w kalamburach. W czasie przerwy wszystkich nauczycieli oraz uczniów zaproszono na soczek, kawę i słodki poczęstunek. W tym czasie jury podliczało zdobyte punkty i przyznało miejsca „na podium”. Nasza reprezentacja bardzo dobrze poradziła sobie z wszystkimi zadaniami i zajęła  II miejsce! W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy i książki.  Etap szkolny przygotowała oraz sprawowała opiekę nad uczniami  podczas zmagań gminnych - p. Agata Kociucka- nauczyciel bibliotekarz w SP nr 6.
 Gratulujemy!!!

alt

alt

Login Form