poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

HOLY WINS

W piątek, 30 października miało miejsce w naszej szkole niezwykłe wydarzenie. Uczniowie przebrani za świętych i błogosławionych wędrowali od klasy do klasy z pozdrowieniami, w imieniu tych, którzy zakończyli swe życie na ziemi.
Wśród dzieci można było odnaleźć Ojca Pio, świętą Ritę, Karolinę Kózkównę, świętego Krzysztofa, Mikołaja, Ambrożego a nawet Jana Pawła II  i wiele innych niebiańskich postaci… Korowód świętych  opowiadał o Holy Wins i historii wyjątkowych osób, które zapraszają wszystkich do świętości oraz mobilizują do działania. Ojciec Pio i święty Franciszek zachęcali do stawania się lepszym wobec każdego człowieka i nie rezygnowania z pracy nad sobą, aby w przyszłości przybliżyć się do Boga. Nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie „Szóstki” zostali w tym dniu obdarowani słodkimi upominkami z pamiątkową kartką Holy Wins- edycja 2 SP nr 6 oraz kartą wstawienniczą do nieba „Święty zwycięża”. Podczas przerw cała społeczność szkolna mogła wziąć udział w koncercie na holu szkoły i wspólnie śpiewać znane piosenki religijne: Święty uśmiechnięty, Dziewczyna z hiszpańskiego miasta, Zaufaj Panu. Świętowanie zakończył konkurs na najpiękniejsze przebranie. Dzieci zaprezentowały się na szkolnej scenie a specjalnie powołana komisja wybrała uczniów, którzy najlepiej upodobnili się do postaci wybranego świętego.  
Inicjatorem i organizatorem Holy Wins był katecheta oraz opiekun szkolnego kółka misyjnego „Samarytanin- pan Jarosław Kociucki.
HOLY WINS- ŚWIĘTY ZWYCIĘŻA!

 

 

alt

Login Form