czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ - 2012

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł"
Szkoła Podstawowa nr 6
im. Braci Barskich w Śremie

    W roku szkolnym 2011/2012 w naszej szkole zrealizowano:

1.    Konkurs plastyczno-literacki To ja!
•    Lekcje plastyki i wychowawcze omawiające temat konkursu plastyczno-literackiego:  maj - czerwiec 2011 r.
    Nauczyciele przygotowali dzieci do podjęcia w formie plastycznej lub literackiej     tematu konkursu. Uczniowie w wybranej przez siebie technice przedstawili siebie,     swoje marzenia,  zalety, zainteresowania, czy  osiągnięcia. Najlepsze prace     wysłane zostały na konkurs ogólnopolski. Załącznik ze zdjęciami nr 1 „Prace     plastyczne”.
2.    Konkurs ulotkowy „Żabka czy motylek”
Wraz z nauczycielami wychowania fizycznego klasy o profilu pływackim, V d i VI s poznawały sylwetkę sportowego patrona kampanii w 2012 - Konrada Czerniaka oraz sprawdzały wiedzę na temat pływania.
3.    „Jestem asertywny” - lekcje w klasach VI o takim tytule przeprowadził pedagog szkolny. Miały one zadanie profilaktyczne. Na zajęciach wykorzystane zostały ulotki edukacyjne kampanii ZTU zawierające informacje związane z asertywnością i zaradnością życiową.
4.    „Moje pragnienia” - lekcje w klasach IV realizował pedagog szkolny, w pozostałych klasach chętni wychowawcy. Ulotka edukacyjna pomagająca uczniom uświadomić sobie jak ważną rolę pełnią w życiu marzenia i pragnienia wykorzystana została na lekcjach. Lekcje były zachętą dla uczniów do stawiania sobie celów życiowych i ich realizacji.
5.    „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” - realizowali uczniowie klas IV, którzy w tym roku przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Pomocy w realizacji zajęć udzielili pracownicy Straży Miejskiej.
6.    Zdrowy rozsądek daje radę! Taki nagłówek miała tematyczna gazetka aktualizowana na tablicy pedagoga szkolnego. Znajdowały się na niej wszystkie informacje kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł skierowane do uczniów i nauczycieli szkoły.


                                           Koordynator ZTU
                                                                                               Jolanta Kujawa-Wełyczko
                                                                                                      pedagog szkolny

alt

alt

alt

alt

alt

 

Login Form