niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

KOSZYKARSKI DZIEŃ DZIECKA

Po raz kolejny najmłodsi adepci koszykówki reprezentując barwy MKS MOS Śrem wzięli udział w największym w Polsce trzydniowym turnieju mini koszykówki z okazji dnia dziecka. Podopieczni Tomasz Wojny, którzy na co dzień uczęszczają do klasy sportowej w SP 6 oraz dopiero rozpoczną naukę w klasie sportowej od września, mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności rywalizując w doborowym gronie 16 zespołów z całego kraju. Wśród nich takie zespoły jak Śląsk Wrocław, WKK Wrocław, TKM Włocławek, Górnik Wałbrzych, Spójnia Stargard Szczeciński, Wilki Morskie Szczecin, Basket Regnum Bydgoszcz i Pyra Poznań – gospodarz  turnieju. Był to już 37 turniej z okazji dnia dziecka, jednak pierwszy imienia Tadeusza Dudzińskiego, prezesa Pyry Poznań, który w zeszłym roku zginął tragicznie w wypadku samochodowym, a który był jego głównym pomysłodawcą i organizatorem, a jednocześnie ikoną poznańskiej i wielkopolskiej koszykówki.
    W trzydniowych zmaganiach najmłodszy zespół MKS MOS Śrem rozegrał 8 meczów, z których 3 wygrał, a 5 przegrał zajmując ostatecznie 10 miejsce w stawce 16 zespołów. Najwięcej emocji i satysfakcji przyniósł mecz z utytułowanym Śląskiem Wrocław,        z którym Śremianie wygrali po dogrywce 42 – 40 i dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju, realizując przedturniejowe założenia. Innym cennym zwycięstwem podopiecznych Tomasz Wojny było pokonanie kolejnego zespołu z Wrocławia, tym razem WKK Wrocław zaliczanego do ścisłej czołówki młodzieżowych klubów koszykówki w Polsce. Na początku ostatniej kwarty śremscy koszykarze przegrywali już 11 punktami i wydawało się, że nie będą w stanie odrobić strat. Jednak ostatnie 5 minut to koncertowa gra koszykarzy MKS MOS wygrana aż 12 – 0 i na 30 sekund przed końcowym gwizdkiem na tablicy wyników uczniowie śremskiej szóstki prowadzili 27 – 26 i nie oddali już tego prowadzenia wygrywając jednym punktem cały mecz.
    Turniej ten pokazał siłę wielkopolskiej koszykówki. W finale zmierzyły się dwa wielkopolskie zespoły UKS Nobliści Wielichowo oraz UKS Kormoran Sieraków. Po zaciętym i emocjonujący spotkaniu stojącym na wysokim poziomie zwyciężył zespół  z Wielichowa 46 – 32. Dopiero trzecie miejsce zajął zespół TKM Włocławek, a czwarte niespodziewanie kolejny zespól z Wielkopolski Iskra Osieczna, z którą Śremianie przegrali  w fazie grupowej zaledwie 12 punktami.
    Najlepszym śremskim koszykarzem został wybrany Mateusz Kaczmarek, który był jednym z najwyższych zawodników turnieju i potrafił to wykorzystać rzucając najwięcej punktów dla zespołu. W nagrodę otrzymał piłkę do koszykówki, a cały zespół koszulki z logo turnieju.
    Kolejny turniej już za rok.

Login Form