niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Bezpiecznie w Internecie

alt

Dnia 15 kwietnia 2015 roku przeprowadzone zostały zajęcia z klasami II na temat „Bezpiecznego korzystania z Internetu”.

 

Ideą przyświecającą spotkaniom było propagowanie bezpiecznego korzystania z sieci przy wykorzystaniu popularnych i lubianych przez dzieci metod: konkursów, kolorowanek i innych form edukacji poprzez zabawę. W scenariuszu główny element zajęć stanowią kreskówki „Sieciaki”, przekazujące dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Po zajęciach uczniowie byli bardziej świadomi niebezpieczeństw, na jakie mogą natrafić w Internecie oraz dowiedziały się, jak należy  sobie
z nimi radzić.


Uczniowie zapoznali się z zasadami „Sieciaków”:
1.    Nie będę podawać swoich danych.
2.    Nie będę ufać osobom poznanym w sieci.
3.    Powiem, jeśli coś będzie nie tak.
4.    Zabezpiecze swój komputer.

Realizatorem była p. Martyna Antoniewicz.

alt

alt

Login Form